Під нею розуміють міру купівельної цінності, наявну в неповноцінних забезпечених грошах, коли вони обмінюються на повноцінні.
Величезне значення для грошей має їх портативність. Важливо, щоб їх було зручно переносити, використовувати в повсякденності.
Так і з вартістю товару (послуг) - вартість різнорідних об'єктів потрібно вимірювати єдиною мірою, якими і є гроші;
Без вивчення теорії, що стосується грошей, неможливо почати підвищувати рівень фінансової грамотності.
Прихильники теорії впевнені, що паперові гроші нітрохи не гірше, ніж металеві. При цьому найважливішою з точки зору даної теорії виступає функція грошей як платіжного засобу.
Замість видачі банкнот фінансова організація здійснює відкриття рахунку, з нього здійснюється платіж за допомогою їх списання.
Існування символічних грошей обумовлено розвитком товарно-грошових відносин. З укрупненням оборотів торгівлі зростає потреба в безготівкових платежах, які, по суті, є просто цифрами.
якщо одночасно в обороті використовувалися також срібні монети;
У міру подальшої еволюції економіки і формування глобального ринку наявної у дорогоцінних металів стабільності стало недостатньо, щоб забезпечити розглядається властивість.
В умовах відсутності обміну на дорогоцінні метали паперові гроші не підходять для виконання функції накопичення.
Сьогодні практично всі світові грошові системи використовують фіатні гроші.
Ордерний чек оформляється на певну особу. Однак у його власника є право передати документи іншій особі за допомогою індосаменту;
Іншими словами, у таких грошей неоднорідність може проявлятися в відмінності ступеня Гроші надійності.
Незважаючи на гадану простоту теми грошей, при детальному вивченні виникає величезна кількість питань.